
Tewerkstelling in de praktijk
Hoe pak je tewerkstelling concreet aan in de sportsector? Op deze pagina bundelen we praktijkvoorbeelden van clubs, federaties en lokale besturen die de stap hebben gezet. Je leest welke keuzes ze maakten, hoe ze het organiseerden en wat het hen opleverde.
AVLO

“Groeien dankzij twee halftijdse medewerkers”
AVLO, een atletiekvereniging met meer dan 700 leden in Lokeren en Zele, zette de stap naar tewerkstelling niet zomaar. Het was een doordachte keuze om verdere groei mogelijk te maken, geen sprong in het onbekende.
Curling Club Zemst

“Geen alledaagse club, wel een duidelijke koers”
Curling Zemst, een club met een eigen curlinghal en een sterk verdienmodel, koos van bij de start voor tewerkstelling. Niet als gevolg van groei, maar als bewuste keuze om hun werking structureel uit te bouwen.
Vlaamse Schaatsunie

“Van ad hoc naar een doordacht HR-beleid.”
De Vlaamse Schaatsunie zette bewust stappen in haar HR-beleid. Geen snelle ingreep, maar een doordachte aanpak die zorgt voor meer duidelijkheid, rust en ruimte om verder te groeien.
Ghent Basketball

“Professionals maken onze vrijwilligerswerking sterker”
Ghent Basketball, een sociaal-sportieve organisatie actief in verschillende Gentse wijken, kiest bewust voor een combinatie van vrijwilligers en professionele medewerkers. Niet als vervanging van vrijwilligers, maar om hun maatschappelijke werking duurzaam te versterken en verder uit te bouwen.